Mihaela Buzarnescu, in turul doi la Alcapulco. Cu cine va juca romanca

Publicat: 27 feb. 2019, 15:54 Autor: Echipa Ciao.ro News 2

Jucatoarea de tenis se afla pe locul 31 WTA si cap de serie numarul 4. In prezent, s-a calificat in turul doi al turneului de la Acapulco.

Mihaela Buzarnescu, in turul doi la Alcapulco. Jucatoarea de tenis (31 WTA) s-a impus în fața australiencei Daria Gavrilova (48 WTA), scor 6-4, 6-2, și s-a calificat în turul secund la turneul WTA de la Acapulco.

Într-o partidă ce a durat o oră și 27 de minute, Buzărnescu, a patra favorită a întrecerii, a început destul de greu primul set, fiind condusă cu 2-0. Românca a revenit la conducerea jocului, a câștigat de trei pe serviciul adversarei și s-a impus cu 6-4.

Mihaela Buzarnescu, in turul doi la Alcapulco

În actul secund, evenimentele au avut o desfășurare asemănătoare. Australianca a condus din nou cu 2-0, însă au fost singurele game-uri obținute de aceasta. Buzărnescu a comis tot mai puține greșeli și nu i-a mai dat nicio șansă australiencei până la final, impunându-se cu 6-2.

A fost prima victorie a Mihaelei Buzărnescu după 11 înfrângeri consecutive. În optimile de finală ale turneul de la Acapulco, aceasta o va întâlni pe Bianca Andreescu (71 WTA), jucătoare canadiană de origine română.

Mihaela Buzarnescu, scandal cu antrenoarea ei, chiar pe teren: ‘Nu ma ajuti deloc. M-am saturat!’ VIDEO