Cine este femeia din spatele lui David Popovici! A vărsat lacrimi de bucurie pentru campion la Jocurile Olimpice de la Paris

30 07. 2024, 13:14

Luni, 29 iulie 2024, David Popovici a ieșit victorios din Jocurile Olimpice de la Paris. Campionul este susținut de aceeași femeie de câțiva ani. Iată cine este tânăra care a vărsat lacrimi de bucurie pentru sportiv!

David Popovici ne-a obișnuit cu discreția în ceea ce privește viața lui personală. Marele campion se iubește cu o dansatoare, dar cei doi nu vor să fie în atenția publicului. Ieri, tânără a fost alături de sportiv și a trăit fericirea maximă atunci când David Popovici a scris istorie cu încă o victorie.

Cine este femeia din spatele campionului

David Popovici se iubește cu Taisia Nițuleasa. Iubita campionului a finalizat studiile la Colegiul George Coșbuc, unde l-a cunoscut pe sportiv, iar acum este studentă la SNSPA. În același timp, Taisia activează ca dansatoare de performanță și este pasionată de make-up. Tânăra își susține partenerul necondiționat în cariera lui și este alături de el, după cum a spus chiar David Popovici. Acest lucru s-a întâmplat și ieri, 29 iulie, când aceasta a fost alături de campion și a vărsat lacrimi de fericire pentru victoria lui la Jocurile Olimpice de la Paris.

„Nu a fost ușor pentru Taisia să-mi înțeleagă programul, să-l accepte, dar a învățat să mă susțină. Oricât de greu i-ar fi când plec cu săptămânile, pe alt continent, mă înțelege. Am mare noroc că am dat de ea. Asta mă ajută să mă bucur de ceea ce fac, să nu mă simt vinovat. Ea a intrat într-o trupă de dans. A făcut dans de performanță, acum a dat o audiție, ceva mai serios.

O susțin, ea mă susține. Acum abia aștept să înceapă și ea acest regim de antrenament”, a declarat campionul într-un podcast, conform Cancan.

David Popovici a obținut primul titlu olimpic din carieră

David Popovici a readus România în topurile lumii. Luni, 29 iulie 2024, campionul a câștigat proba de 200 metri liber de la Jocurile Olimpice de la Paris. Campionul a reușit să termine cu doar două sutimi în fața britanicului Matthew Richardson (1.44.74), urmat de americanul Luke Hobson (1.44.79). David Popovici a câștigat primul său titlu olimpic, dar și prima medalie olimpică pentru România la Jocurile Olimpice 2024 de la Paris.

„A fost o cursă foarte strânsă, numai că a win is a win! Mă bucur că am atins primul peretele. Imediat de cum am văzut luminița aia lipită de blockstart mi-am dat seama că am fost primul care a atins. L-am făcut foarte fericit pe copilul din mine și pe mine mic, care își dorea foarte tare să ajungă la jocurile olimpice. Îndrăznea să viseze și la o medalie, eventual de aur. Uite că l-am făcut foarte fericit.

Am pornit în cursă încercând să mă gândesc cât mai puțin la medalii, la atenția de după, la laude, la premii. Dacă le îndepărtez cât mai mult din mintea mea, cu atât pot să înot cel mai bine. Ce e diferit de 100? E mai puțin timp să gândești totul acolo, se întâmplă de două ori mai rapid. E o cursă diferită, pur și simplu”, a declarat campionul pentru sursa citată.

Milioane de români au trăit emoții de nedescris în timpul cursei lui David Popovici, dar iubita lui a fost printre cele mai emoționate persoane. Taisia Nițuleasa a postat un filmuleț pe rețelele de socializare la secțiunea Story în care vărsa lacrimi de bucurie pentru campion, urmat de o poză cu David Popovici.

Sursă foto: social media