Impresionant! Handbalista Irina Pop si-a alaptat la san copilul in pauza meciului chiar in spatele tribunelor! Tot internetul o adora acum!

Publicat: 19 sept. 2018, 11:59 Autor: D. C. Life

Femeia asta este inainte de toate mama si apoi o handbalista si o sportiva de succes. Imaginea asta cu ea merita tot respectul nostru.

Handbalista Irina Pop si-a alaptat la san copilul in pauza meciului. O imagine impresionanta face inconjurul Facebookului in ultimele doua zile dupa ce cineva a distribuit fotografia cu Irina Pop in timp ce-si alapteaza baietelul. Handbalista a jucat la Viitorul Cluj, este si arhitecta si joaca pentru nationala Republicii Dominicane. Imaginea a fost realizata in pauza meciului dintre CD Lleida si Agustinos Alicante, castigat de echipa ei cu 24-21 pe 15 septembrie în prima etapă din liga secundă iberică, seria C! De cand a fost postata imaginea a strans mii de likeuri si sute de comentarii din partea femeilor si nu numai care o apreciaza si o felicita pentru faptul ca in ciuda vietii sportive nu a renunta la grija fata de familia ei.

Irina are doi copii, prima sa fetiță, Sofia, având patru ani. Irina a revenit pe teren la doar două luni după ce a născut al doilea copil, pe micul Theo. În prima ei partidă a marcat șapte goluri, fiind golgheterul echipei.

Originara din Cluj, Irina Alexandra Pop are 1,85 si de cativa ani buni a plecat in Spania, acolo unde a avut ocazia sa studieze la Facultatea de Arhitectura din Lleida. Profitând că universitatea avea înscrisă o echipă de handbal feminin în Liga Catalană, Irina a fost legitimată și a ajuns rapid vedeta formației iberice. Are 10 ani la Lleida și un sezon la Gijon. În 2010, ea a acceptat propunerea de a evolua pentru Republica Dominicană.